OĽANO – Pracujeme spoločne ako tím, v pléne, výboroch i na klube

Malý pohľad do našej poslaneckej práce. O prijatých zákonoch a opatreniach sa snažím informovať na Facebooku i tu na mojej webstránke.

Posledné dni pracujeme 12- 16 hodín denne. Rokujeme, študujeme, diskutujeme, telefonicky i mailami riešime mnohé podnety od občanov. S premiérom i ministrami komunikujeme pravidelne. Diskusie sú naozaj niekedy dlhšie, oceňujem ich profesionalitu, nasadenie, zodpovednosť a vidím, že pripravované opatrenia, ktoré schvaľujeme aj vo výboroch a v pléne, sú konzultované s odborníkmi v mnohých oblastiach.

Igor Matovič i ministri nám veľmi podrobne vysvetlili špecifiká situácie a možné scenáre z hľadiska zdravotníctva i dopadov na ekonomiku. Oceňujem, že premiér kladie veľký dôraz na ochranu životov a zdravia. Samozrejme, je jasné, že situácia sa vyvíja, mení a vidím operatívnosť a nasadenie v rezortoch a flexibilné zaraďovanie ďalších potrebných opatrení. Oceňujem trpezlivosť a otvorené informovanie členov vlády o vývine a možných rizikách a dôsledkoch, ktoré je podľa mňa potrebné a môže pomôcť zlepšiť prijímanie obmedzení, ktoré budeme musieť dlhšiu dobu znášať.