Čo môžeme urobiť pre Piešťany?

Blížia sa komunálne voľby. Ich význam je aktuálne prekrytý dramatickými udalosťami, dvoma vraždami, a výmenami na najvyšších poschodiach politiky. Napriek tomu by bolo dobré, aby sme nezabudli na naše mestá a obce. To, akých poslancov a primátora si zvolíme, do veľkej miery ovplyvní naše bežné životy občanov, fungovanie či nefungovanie mesta. 

Preto som sa rozhodla aktívne angažovať a povzbudzovať ľudí, aby vstúpili do komunálnej politiky. Veľmi mi záleží na Piešťanoch a vnímam dôležitosť toho, aby sme v najbližších komunálnych voľbách zvolili dobrý tím poslancov a primátora, aby naše mesto mohlo prosperovať.

Preto som sa rozhodla zorganizovať viacero aktivít a jednou z nich je aj pozvať na diskusie do Piešťan zaujímavých hostí.  V stredu 28. marca 2018 o 19.00 h v Pastoračnom centre pri Kostole sv. Cyrila a Metoda som spolu s Rút Krajčiovou, prezidentkou zdrženia Aglow a členkou Správnej rady Kresťania v meste zorganizovala stretnutie a diskusiu s názvom: Čo môžem urobiť ako kresťan pre svoje mesto? Cieľom stretnutia bolo poukázať na potrebu angažovania sa v politike, verejnej sfére i dobrovoľníctve.

Pozvaní boli všetci, ktorí majú chuť sa aktívne zapájať do života mesta a nechcú byť len  prizerajúcami sa. Na stretnutí sa zúčastnilo takmer 20 ľudí, prišli aj komunálni poslanci, piešťanský dekan vdp. Jozef Gallovič. Krátku správu zo stretnutia si môžete pozrieť na stránke TV LUX, ktorá diskusiu navštívila.

https://www.tvlux.sk/archiv/play/14613

O angažovaní sa vo verejnej oblasti, dobrovoľníctve a komunálnej politike pripravujem v blízkej dobe ďalšie stretnutie, o ktorom budem čoskoro informovať.

Foto: Eduard Budke

grafický návrh plagátu: Tomáš Hudcovič, Lukáš Košťál